Dzień Bezpieczeństwa

Utworzono dnia 01.12.2014

27 XI 2014 r. „Dzień Bezpieczeństwa” rozpoczęto od spotkania z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej w  Suwałkach. Strażacy  informowali uczniów klas młodszych o najważniejszych zadaniach jakie  w razie niebezpieczeństwa  pożarowego  mogą wykonać samodzielnie, a nawet pomóc innym.  Przypomniano telefony alarmowe oraz  w jaki sposób powiadamiać odpowiednie służby. Jeden z uczniów mógł spełnić swoje marzenie i został przebrany za strażaka. Straż Pożarna nie tylko gasi pożary, ale również przypomina o bezpieczeństwie na drodze. Uczniowie klas młodszych otrzymali informacje o konieczności noszenia gadżetów odblaskowych. Po czym każde dziecko otrzymało odblask.

Klasy starsze spotkały się z przedstawicielem Policji Miejskiej w Suwałkach w ramach „Spotkania z Temidą”.  Uczniowie uzyskali  informacje o odpowiedzialności  nieletnich. Dowiedzieli się także   o potrzebie noszenia odblasków, które o tej porze roku spełniają ogromną rolę, zwłaszcza po zmroku, kiedy pieszy lub  jadący na rowerze  jest bardziej rozpoznawalny, co zwiększa jego bezpieczeństwo na drodze. Uczestnicy spotkania  zostali obdarowani opaskami odblaskowymi , w różnych kolorach.

Podczas przerw  koleżanki z Samorządu Szkolnego rozdawały ulotki  uczniom o zdrowym odżywianiu, bezpieczeństwie, przeciwdziałaniu przemocy, agresji, ważnych telefonach.

W klasach uczniowie przygotowali gazetki tematyczne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zdrowym odżywianiu oraz ekologii. Dzień Bezpieczeństwa zakończyliśmy happeningiem  profilaktycznym „Zdrowie, radośni i weseli” w wykonaniu mieszkańców  Bursy Szkolnej w Suwałkach , uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Był to dzień pełen wrażeń, bogaty w spotkania i wiadomości, które są przydatne na co dzień.

Dzień Bezpieczeństwa

Utworzono dnia 11.04.2017, 13:59