Jasełka bożonarodzeniowe

Utworzono dnia 23.12.2014

Zgodnie z naszą szkolną tradycją uczniowie po raz kolejny mieli okazję obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowała klasa V a. Tym razem nie było jednak aniołków i diabełków. Historia opowiedziana przez piątoklasistów rozpoczęła się w Betlejem, tuż przy stajence, w której Maryja (Sandra Mikłaszewicz) i Józef (Kamil Zaremba) zajmowali się małym Jezusem. Następnie prowadzący (Szymon Mackiewicz) zabrał widzów w podróż w czasie. Opowiedział o kilku wydarzeniach w dziejach ludzkości, które zmieniły podejście ludzi do świąt Bożego Narodzenia. W końcu publiczność wróciła do 2014 roku. Na scenie pojawiła się zwykła rodzina: troskliwa babcia (Kinga Baluta), energiczny dziadek (Kuba Jabłoński), modna mama (Ola Anuszkiewicz), nowoczesny tata (Filip Andruszkiewicz) oraz dzieci domagające się drogich świątecznych prezentów (Ola Chomicz i Mateusz Dembski). Młodsi domownicy zaplanowali wigilijną kolację zgodnie z najnowszymi trendami – miał być łosoś, krewetki i tiramisu. Na szczęście tajemniczy głos z nieba (Bartek Dolistowski) sprawił, że rodzina przypomniała sobie o polskich tradycjach. Na stole pojawiło się sianko, biały obrus, dwanaście potraw i dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa, którym okazał się być sąsiad – pan Kowalski (Daniel Kalinowski). Po odczytaniu fragmentu ewangelii św. Łukasza członkowie rodziny podzielili się opłatkiem z widownią. Podczas występu nie zabrakło również pięknej muzyki. Uczennice klasy IV c zagrały na oboju i pianinie. Maja Balcer przygotowała kolędę „Lulajże Jezuniu”, a Marysia Kisłowska – „Cicha noc”. Ola Walendzewicz zaśpiewała natomiast pastorałkę „Oj, maluśki, maluśki”. Innym wzruszającym momentem tegorocznych jasełek był taniec uczniów z klasy II b. Na koniec prowadzący życzył wszystkim widzom prawdziwych świąt Bożego Narodzenia, niemodnych i bez drogich prezentów, ale za to pełnych rodzinnego ciepła.

Jasełka bożonarodzeniowe

Utworzono dnia 12.04.2017, 10:54