„Mój Anioł Stróż”

cień anioła

Bóg stworzył cierpienie,

potem dodał mu skrzydła

z lekkiego eteru i ciszy.

Tak powstały anioły...

W październiku i listopadzie w szkole zrobiło się anielsko. Wszystko za sprawą konkursu „Mój Anioł Stróż” zorganizowanego przez Bożenę Śliżewską i Danutę Jedynasty. Konkurs polegał na wykonaniu anioła dowolną techniką. W pracy mogła brać udział cała rodzina dziecka. Efekty konkursu mogliśmy podziwiać na wystawie. Koło takich prac nikt nie przechodził obojętnie. Był to konkurs, a więc wszyscy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie.

22 listopada przy aniołach zebrały się wszystkie klasy 0-III. Przybyła pani dyrektor, pani wicedyrektor oraz zaproszony gość pani Krystyna Gabrel – emerytowana nauczycielka naszej szkoły, obecnie Konsultant CEN w Suwałkach.

Prowadzące rozpoczęły przepięknym wierszem pani Beaty Kołodziej pt. „Kolorowe anioły”. Nie obeszło się bez tańca aniołów w wykonaniu uczniów klasy II a i II d. Po czym wszyscy mogliśmy zobaczyć i usłyszeć zaprezentowaną przez naszego gościa bajkę „O niegrzecznym aniołku”. Pani Krysia wykorzystała w tym momencie bardzo ciekawą i nieznaną naszym dzieciom japońską sztukę Kamishibai. Wszyscy z dużym zainteresowaniem wpatrywali się w tajemniczy kuferek, z którego odkrywana jedna po drugiej kartka opowiadała o przygodzie niegrzecznego aniołka na ziemi. Na szczęście, jak to zazwyczaj w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło, a niesforny aniołek mógł szczęśliwie wrócić do nieba.

Wyróżnienia w konkursie otrzymało 21 uczniów, a dzięki nim także ich rodziny. Piękne podziękowania i słodkie pierniki otrzymały wszystkie dzieci, których anioły mogliśmy podziwiać.

Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz konkurs.

Do zobaczenia wkrótce-

organizatorzy: B. Śliżewska i D. Jedynasty.

PS. Anioły za zgodą rodziców zostaną sprzedane na szkolnym kiermaszu, a dochód zasili cele charytatywne.

„Mój Anioł Stróż”

Utworzono dnia 18.04.2017, 10:48