Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych październik 2016 r.

Utworzono dnia 07.11.2016

„Książka to dopiero początek”pod takim hasłem w październiku biblioteka zainaugurowała w naszej szkole Święto Bibliotek Szkolnych.Przygotowana została gazetka tematyczna,na której zamieszczono informacje związane z obchodami  Międzynarodowego Miesiąc BibliotekSzkolnych. Już w pierwszych dniach dzieci klas II i III pod opieką swoich wychowawców zaczęły głosowania na 6 tytułów książek. Zaskoczenia nie było. Najwięcej głosów (19) oddano na książkę „KubuśPuchatek”, następne to: „Kora jest samotna”  HollyWebb(13głosów),„Gwiazdko, gdzie jesteś?” również autorstwa Holly Webb(11głosów),„Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren (9głosów), „Koszmarny Karolek i klątwa mumii” Francesca Simon (7głosów), „Doktor Hania Humorek” Megan McDonald (5głosów).

Akcja „Podaruj bibliotece książkę” skierowana do uczniów klas IV-VI przyniosła  nieoczekiwane efekty i co ważne, na prośbę uczniów, zostaje przedłużona o dalsze miesiące roku szkolnego.

Zainicjowaliśmy także akcję „Pochwal się pluszakiem”. Adresatami byli uczniowie klas I -III. Zbieraliśmy postacie sowy. Inwencja dzieci ponownie przerosła nasze oczekiwania. Zaczęły do nas trafiać nie tylko typowe maskotki, ale i sowy drewniane, mosiężne, figurki z plasteliny, papieru, naklejki, rysunki, a nawet wizerunek sowy na dziecięcej bluzeczce oraz torbie na zakupy.

W związku z przypadającą w październiku kolejną rocznicą wyzwolenia naszego miasta spod okupacji hitlerowskiej (23 października 1944r. ) przygotowana została wizyta w Archiwum Państwowym. KlasaVI a z wychowawczynią panią Jolantą Kościuch miała okazję wysłuchania ciekawego wykładu na temat  pierwszych dni wolności w naszym mieście. Ponadto poznaliśmy cele i zadania, jakie należą do Archiwum Państwowego. Mieliśmy okazję zobaczyć pracownie konserwatorskie tej instytucji.

Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych. W związku z tym dla oddziału przedszkolnego naszej szkoły zorganizowaliśmy „Cotygodniowe Seanse Bajkowe”. Prezentowane były tu klasyczne bajki, zaczynając od „Kopciuszka” poprzez „Królewnę Śnieżkę”, na „Czerwonym Kapturku” kończąc. Poza tym odbył się konkurs plastyczny „Ulubiona postać z bajeczki”. Nagrodzone dzieci to: Miłosz Kiełsa– I miejsce, Bartek Majewski– II miejsce, Nell Nowosadko– III miejsce.

Galeria zdjęć, którą można oglądać do 10 listopada br., umieszczona jest na tablicy (dolny korytarz szkoły).

Zapraszamy!

Sierpień 2020