Bezpieczne ferie 2016 -II spotkanie

Utworzono dnia 21.01.2016

20 stycznia policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak i przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej spotkali się z naszymi uczniami.

Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Utrwalono też dzieciom znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady ich zawiadamiania.

Tematem, który jest zawsze poruszany na spotkaniach i nie traci na aktualności jest problem zagrożeń w Internecie.  Często się bowiem zdarza, że młodzi ludzie, nie mając pomysłu na spędzenie wolnego czasu, przez wiele godzin przebywają w sieci. Podkreślono, że Internet, mimo wielu zalet niesie również pewne zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych jego użytkowników . Zainteresowaniem uczestników spotkania cieszył się też film poświęcony tej tematyce.

Młodzi ludzie dowiedzieli się także o innych niebezpieczeństwach, a mianowicie o bakteriach. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Suwałkach omówili ten rodzaj zagrożenia, prezentując ciekawy film.

Te wszystkie informacje przekazywane nam są bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa, przestrzegajmy  ich, a wrócimy  do szkoły, zdrowi, zadowoleni i wypoczęci.

Bezpieczne ferie 2016 -II spotkanie

Utworzono dnia 14.04.2017, 11:54