Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ZAKOŃCZONY.

Utworzono dnia 17.11.2021

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ZAKOŃCZONY.

W nawiązaniu do tegorocznego hasła obchodów:BAŚNIE I LEGENDY CAŁEGO ŚWIATA, nasza biblioteka szkolna przypomniała uczniom swoją ofertę w tym zakresie i pokazała bibliotekę jako miejsce przyjazne i gotowe do odkrycia lub przypomnienia wielu ciekawych treści zawartych w bajkach i baśniach. Pierwszym przedsięwzięciem było głosowanie uczniów klas 1-3 naszej szkoły na dziewięć najpiękniejszych, najciekawszych bajek. Najwięcej głosów otrzymała bajkaKot w butach”, zaś bajkaTrzy świnki”zamknęła ten ranking.

Do stałego repertuaru Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole i bibliotece należą różnorodne wystawy, prezentacje, konkursy. Stąd też dla klas pierwszych ogłoszono konkurs plastyczny: By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą. Spośród zgłoszonych wielu prac, trzy, szczególnie wyróżniające się, zostały nagrodzone.

Były to zakładki wykonane przez: Jankowską Julię z kl. 1apierwsze miejsce, Smarkusz Matyldę z kl. 1adrugie miejsce, Zając Laurę z kl. 1ctrzecie miejsce. Ponadto komisja przyznała trzy równorzędne wyróżnienia. Otrzymali je uczniowie: Świątkowski Franciszek z kl. 1a, Luty Nadia z kl. 1b oraz Trochim Dawid również z kl. 1b.

Klasy drugie przystąpiły do konkursu Świat bajkiŚwiat baśni . Największą wiedzą w tej dziedzinie popisali się: Bołtrukanis Jakub z kl.2apierwsze miejsce, Dawidziuk Maja z kl.2b i Kozicz Antoni z kl. 2a – równorzędne drugie miejsca oraz Kiełbus Borys z kl. 2atrzecie miejsce.

Uczniowie z klas trzecich rywalizowali w konkursieŚwiat baśniŚwiat bajki”. Najlepsze wyniki uzyskali tu: Wiliński Jakub z kl. 3apierwsze miejsce, Krupińska Ela z kl. 3bdrugie miejsce, Brzozowski Bartek z kl. 3a trzecie miejsce.

Baśniowe krainy to kolejny konkurs. Tym razem do współzawodnictwa przystąpili uczniowie z klas piątych i szóstej. Spośród nich wyłoniono i nagrodzono osoby: Piaścik Karolina z kl. 5bpierwsze miejsce, Szypulska Oliwia z kl. 5bdrugie miejsce i Krakowska Maja z kl. 5btrzecie miejsce.

Wszystkim biorącym udział w całości obchodówŚwięta Bibliotekserdecznie dziękujemy za zainteresowanie i życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Utworzono dnia 17.11.2021, 22:47

Grudzień 2021