Ślubowanie Klas Pierwszych

Utworzono dnia 30.10.2019

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 są już pełnoprawnymi uczniami.

25 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

Zanim zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wiersza oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły – Romuald Borkowski i wicedyrektor- Bożena Szczuko. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Ślubowanie Klas Pierwszych

Utworzono dnia 30.10.2019, 10:32