Święto Szkoły

Utworzono dnia 18.03.2019

W piątek 15 marca obchodziliśmy uroczyście 30-lecie nadania naszej szkole imienia Włodzimierza Puchalskiego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem Pieśni Szkoły. Pani wicedyrektor Bożena Szczuko przywitała znamienitych gości oraz całą społeczność szkolną. Naszą uroczystość swoją osobą zaszczycili: pani Ewa Sidorek - wiceprezydent Miasta Suwałk, pan Zbigniew Mackiewicz - wójt Gminy Suwałki, pani Katarzyna Aneszko - podinspektor Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach, pani Barbara Michaluk – inspektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ksiądz prałat Kazimierz Gryboś – proboszcz Parafii pw. Św. Aleksandra, pani Jolanta Palczewska – dyrektor Przedszkola nr 4 w Suwałkach, pani Jolanta Matulewicz – dyrektor żłobka Miejskiego, a także pan dyrektor Zdzisław Stabiński, któremu zawdzięczamy kolejne rocznice i święta szkoły, pani dyrektor Wioletta Winckiewicz oraz pan Tadeusz Chołko, radny Gminy Suwałki, a także przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego sprzed trzydziestu laty, który był jednym z inicjatorów nadania szkole imienia Włodzimierza Puchalskiego i jednym z fundatorów Sztandaru Szkoły oraz pani Urszula Majewska – przewodnicząca Rady Rodziców w chwili obecnej. Pan Dyrektor Romulad Borkowski oraz zaproszeni gości opowiadali o historii szkoły sięgającej XIX wieku, poprzez szczególny czas nadania szkole imienia naszego Patrona oraz ufundowania Sztandaru, aż po historię współczesną i wyzwania jakie stoją przed naszą szkołą w XXI wieku. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową.

Następnym punktem programu był Oskarowy przegląd filmowy, w którym główne role zagrali uczniowie naszej szkoły, a reżyserią zajęły się Panie Iwona Piktel i Małgorzata Jabłońska-Korzun. W przeglądzie filmowym mieliśmy przyjemność obejrzeć filmy w następujących kategoriach: „W starym kinie”, film przygodowy, film muzyczny, film anglojęzyczny, film edukacyjny, film instruktażowy, a także film przyrodniczy, w który był efektem „bezkrwawych łowów” poczynionych przez naśladowców Włodzimierza Puchalskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Uroczystości za wspólne świętowanie 30 rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 9 w Suwałkach imienia Włodzimierza Puchalskiego.

Święto Szkoły

Utworzono dnia 18.03.2019, 09:17