Szlachetna paczka – lubię ludzi - 2019

Utworzono dnia 27.11.2019

Szlachetna paczka – lubię ludzi  - 2019

Czas przedświąteczny to okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Warto ulec tej świątecznej atmosferze i zrobić dla innych coś, co nie obciąży naszych możliwości, a dla kogoś może być bezcenne. Podpowiadamy, jak można pomóc przed Bożym Narodzeniem.

Otóż po raz 11 organizujemy na terenie naszej szkoły  „Szlachetną paczkę”, najbardziej rozpoznawalny projekt  społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Pomaganie ludziom, których los doświadczył, wspieranie ich to oddanie cząstki swego serduszka. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł. Coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

Zbiórka tradycyjnie odbywa się w pokoju pedagoga szkolnego. Produkty można przynosić również do wychowawców klas oraz wychowawców świetlicy.

Co zbieramy?

*artykuły spożywcze (cukier, mąka, kasze, olej, makaron, ryż,  konserwy mięsne, rybne, galaretki, kisiel, budyń, kakao, proszek do pieczenia, cukier wanilinowy, rodzynki, bakalie itp),

*słodycze,

*chemię gospodarczą (proszek, płyny do prania, mydło, szampony, żele do kąpieli itp.)

*zabawki, książki, przybory szkolne, ubrania (WYŁĄCZNIE NOWE).

Zbieramy  od jutra 27 listopada do 6 grudnia (piątek).

Zapraszamy!

Kwiecień 2020